Znanstvenici tvrde da bi fuzija bežične tehnologije i umjetne inteligencije mogla opremiti AI ljudskim zdravim razumom

Napredak Umjetne Inteligencije: Put do Umjetne Opće Inteligencije

Umjetna inteligencija (UI) napreduje brže nego ikada, no istraživači sa sveučilišta Virginia Tech smatraju da postizanje umjetne opće inteligencije (UOI) ovisi o opremanju UI alata zdravim razumom. Ovaj element omogućava umjetnoj inteligenciji da razmišlja, zamišlja i planira izvan svojih podataka o treningu. U novom istraživanju objavljenom u Proceedings of the IEEE Journal, istraživači ispituju kako bi bežična tehnologija mogla poslužiti kao osnova za sljedeći korak u evoluciji umjetne inteligencije.

Bežične Tehnologije i Umjetna Opća Inteligencija

Istraživači predlažu da AI-nativni bežični sustavi izvan 6G mogu stvoriti okvir kroz koji bi umjetna inteligencija mogla učiti iz stvarnih interakcija. Na ovaj način, umjetna inteligencija mogla bi oponašati ljudsku kogniciju koristeći najmoćnije računala za obradu ogromnih količina podataka. Stručnjaci sa Virginia Tech-a tvrde da je sljedeća generacija umjetne inteligencije ključni faktor za buduće bežične napretke. Ovaj pristup nadilazi ranije razvojne faze fokusirane na učinkovitost, otvarajući vrata sustavima koji mogu aktivno rezonirati i donositi odluke poput ljudi.

Kako Funkcionira Nova Generacija Umjetne Inteligencije?

Za razliku od trenutne umjetne inteligencije koja se oslanja na prepoznavanje obrazaca i statističku analizu, ovaj novi pristup uvodi umjetnu inteligenciju sposobnu razumjeti fizičke principe, predviđati događaje i prilagođavati se neočekivanim okolnostima. Ipak, postizanje ovog cilja ostaje dugoročni projekt koji zahtijeva najbolje male poslovne poslužitelje za osiguranje besprijekornog obrade podataka i integracije.

Walid Saad, profesor na Bradley Odjelu za elektrotehniku i računalno inženjerstvo, napominje: “Gledamo barem 10 ili 15 godina unaprijed prije nego što budemo imali bežičnu mrežu s umjetnom općom inteligencijom [UOI] koja može razmišljati, planirati i zamišljati.” On dodaje: “Ima imamo plan i konkretnu kartu puta. Cela vizija možda ne može biti odmah implementirana, ali njeni dijelovi mogu se primijeniti već sada. Pokušavamo postaviti ovaj rad na način da obavijestimo zajednicu da postoji put ka nečemu zaista revolucionarnom — korak po korak možemo raditi na stvaranju žive, razmišljajuće bežične mreže.”

Računalna Obraza i Ljudsko Razmišljanje

Kroz obradu ogromnih količina podataka u stvarnom vremenu i interakciju s digitalnim blizancima, umjetna inteligencija mogla bi razviti intuiciju koja će joj omogućiti predviđanje ishoda, donošenje logičkih odluka i premošćivanje razlike između računalne obrade i ljudskog razmišljanja. “Jednostavno rečeno, trenutni nivo umjetne inteligencije dobro je u izvlačenju statističkih odnosa iz podataka, ali je vrlo loš u rezoniranju i generalizaciji na nove, neočekivane situacije – stvari koje većina ljudi savršeno svlada.”

Budućnost Bežičnih Mreža

Da bi se ova vizija ostvarila, istraživači ističu da moraju evoluirati bežične mreže, prelazeći s pukog prijenosa podataka na aktivno učenje. “Ključni faktor je zapravo bežična mreža i njeni dijelovi poput digitalnih blizanaca, jer možemo koristiti blizanca koji postoji kao osnovu za svjetski model, omogućujući razmišljanje na razini ljudskih bića i integrirajući te ‘mislilačke’ procese u bežičnu mrežu”, zaključuje Saad.

Zaključak

Put ka umjetnoj općoj inteligenciji još je dug, ali s razvojem bežičnih tehnologija i AI sustava koji mogu učiti i prilagođavati se, istraživači su na putu prema mogućem revolucionarnom otkriću. Ova hormonizacija između tehnologije i ljudskih sposobnosti obećava budućnost u kojoj ćemo moći osigurati napredne bežične mreže koje će biti istinski inteligentne.

Total
0
Shares
Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Previous Post

Smegova boja godine je poput venecijanskog kanala koji vijuga kroz vašu kuhinju, i tjera me da poželim zaroniti u gondolu

Next Post

Više od 20,000 WordPress stranica pogođeno štetnom kampanjom zlonamjernog softvera

Related Posts