Thomson Reuters upravo je potrošio 600 milijuna dolara na start-up za automatizaciju poreza

Thomson Reuters Invests in Tax Automation with $600 Million Acquisition

U velikoj finansijskoj transakciji, Thomson Reuters je kupio kompaniju koja se bavi softverom za automatizaciju poreza za 600 miliona dolara. Ova akvizicija uključuje cPaperless LLC, poznatu pod imenom SafeSend, a cilj je poboljšati efikasnost radnih procesa za porezne preparatore i obveznike u SAD-u.

O SafeSend-u

SafeSend je osnovan 2008. godine i ima sjedište u Michiganu, gdje zapošljava 235 ljudi. Prema riječima Thomson Reuters-a, čak 70% od 500 najvećih američkih kompanija koristi rješenja koja nudi SafeSend. Specijalnost ovog softvera su procesi ‘posljednje milje’ pri podnošenju poreznih prijava, uključujući:

  • Skupljanje dokumenata
  • Revizija podataka
  • E-potpis obveznika
  • Dostava prijava

Softver SafeSend koristi automatizaciju kako bi unaprijedio prilično mučan proces pripreme poreza, čineći ga bržim i jednostavnijim.

Izjava Thomson Reuters-a

Elizabeth Beastrom, predsjednica odjela za poreze, reviziju i računovodstvene profesionalce u Thomson Reuters-u, izjavila je: “Integracijom inovativne tehnologije SafeSend-a s našim postojećim rješenjima pojednostavljujemo procese pripreme poreza, zadovoljavamo dinamične zahtjeve poslovanja s kojima radimo i pomažemo im da uspiju u sve složenijem poreznoj sredini.”

Budnost i budućnost SafeSend-a

Osnivač SafeSend-a, Andrew Hatfield, izrazio je uzbuđenje zbog nastavka suradnje s Thomson Reuters-om, naglašavajući da će kompanija nastaviti funkcionirati normalno unutar novog vlasništva.

Zaključak

Akvizicija SafeSend-a od strane Thomson Reuters-a označava značajan korak u svijetu automatizacije poreznih procesa. Ova kombinacija snaga obećava da će donijeti poboljšanja koja su potrebna kako bi se olakšalo suočavanje s izazovima modernih poreznih obrta, pružajući klijentima korisna rješenja koja će im pomoći da se lakše snalaze u složenom poreznom pejzažu.

Total
0
Shares
Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Previous Post

Myanmar provodi novi zakon o kibernetskoj sigurnosti – a upotreba VPN-a je glavni cilj

Next Post

Japanski najveći telekom NTT Docomo poremećen DDoS napadom

Related Posts