Zabavne i zabrinjavajuće riječi koje nikada ne biste trebali Googlovati
Google je nevjerojatan alat koji može biti od velike pomoći, ali može se pretvoriti u pravu noćnu moru ako ga ne koristite pravilno. Mnogi su to shvatili na vlastitoj koži, a sada dijele svoja iskustva kako vi ne biste ponovili njihove greške. U nastavku pronađite popis riječi koje nikada ne biste trebali tražiti na Googleu i zašto se trebate kloniti tih pretraga.
Užasna iskustva s larvama
Jedna od najuznemirujućih stvari koje možete pronaći su slike larvi koje mogu inficirati usta u stanju poznatom kao oralna miijaza. Brojni medicinski slučajevi dokumentirali su kako su pacijenti završili s invazijom insekata u ustima. Jedno pismo u British Dental Journal opisuje kako se “soba ispunila smradom raspadajućeg mesa”. Ako ste ikada pomislili da pretražujete ovu temu, razmislite ponovno!
Deglovanje – opskurno, ali važno
Još jedan medicinski pojam koji želite izbjeći je “degloving”. Prema jednom Redditoru, prijatelj mu je radio na ljetnom kampu i često bi pokazivao djevojčicama slike prsta bez prstena, upozoravajući ih na opasnosti. “Ako ne bi poslušale nakon drugog upozorenja, pitao bi ih znaju li što je deglovanje,” opisuje Redditor. “Naravno, nisu ni znale.” Ovakvi prizori mogu potaknuti bolju suradnju!
Krokodil – opasna droga s užasnim posljedicama
Desomorfin, poznatiji kao “krokodil”, opasan je opioid koji mnogi ljudi koriste. Obično se proizvodi ilegalno, a često je kontaminiran toksičnim tvarima što dovodi do oštećenja kože koja nalikuje krokodilu. O tome vam stvarno ne treba više informacija.
Neugodna prezimena
Nažalost, postoje neka prezimena koja nose lošu sreću, poput prezimena Fournier, koje dijele s bakterijskom infekcijom zvanoj nekrotizirajući fasciitis, koja pogađa genitalije. “Ova agresivna i životno ugrožavajuća forma celulitisa obično se javlja kod pacijenata s lokalnom traumom perineuma ili u bolesnika s dijabetesom,” objašnjava medicinski rječnik.
Savjeti za zdravlje i sigurnost
- U slučaju zabrinutosti o potencijalnim zdravstvenim problemima, uvijek se posavjetujte s kvalificiranim zdravstvenim radnikom.
- Kada naiđete na zdravstvene uvjete, pretraživanje na pouzdanim izvorima može biti korisnije od Googlovanja.
- Izbjegavajte pretrage fraza koje zvuče nevino, ali mogu dovesti do uznemirujućih slika ili informacija.
Zaključak
Iako je Google izvrstan alat, važno je znati kojim se riječima kloniti kad pretražujete. Istraživanje može otkriti informacije koje nisu prikladne za svakoga, pa budite oprezni! Ako osjećate potrebu za pretragom bilo kakvih zdravstvenih pitanja, obratite se zdravstvenim stručnjacima umjesto velikim tehnološkim tvrtkama. Zapamtite, neke stvari je bolje ne znati!