Baigong cijevi: Čudne drevne “cijevi” pronađene u špiljama planine Baigong

Otkrivanje tajni Baigong cijevi: Priroda ili drevna civilizacija?

Unutar pećina planine Baigong i okolnog područja nalaze se stotine neobičnih struktura nalik cijevima, koje su postale predmet raznih teorija zavjere i glasina. Ovi misteriozni objekti, poznati kao Baigong cijevi, prvi put su zabilježeni u članku na kineskom državnom mediju Xinhua News Agency. No što zapravo ove cijevi predstavljaju? U ovom članku istražujemo njihove zagonetne karakteristike i različite teorije koje ih okružuju.

Podrijetlo Baigong cijevi

Prema istraživanju, Baigong cijevi su sastavljene od “30 posto željeznog oksida (Fe2O3) s velikom količinom silicijevog dioksida i kalcijevog oksida”. Iznenađujuće je da 8 posto sastava ovih cijevi nije moglo biti identificirano od strane znanstvenika koji su ih proučavali. Ova neodređenoća, zajedno s velikim naslagama željeznog oksida, potaknula je maštu teorija zavjere. Mnogi YouTube kanali i web stranice sa sadržajem o Sasquatchu tvrde da ove cijevi predstavljaju dokaze drevnih civilizacija ili čak vanzemaljskih bića.

Prirodni fenomen ili ljudska izrada?

Osim teorija zavjera, postoji i znanstveno objašnjenje za Baigong cijevi. Istraživači tvrde da su vjerojatno nastale geološkim procesima. Slične strukture pronađene su u južnoj Louisiani, gdje su također klasificirane kao fosilizirani dijelovi drveća. Geolozi su izjavili da su “cylinderi” vjerojatno otisci korijena fosiliziranih drveća u kojima su naslage zamijenile drvo, dok su procesi pedologije i diagenetike očuvali vanjski oblik korijena, dok je unutrašnja struktura nestala.

  • Minerali su se formirali oko korijena, koji su potom istrunuli, ostavljajući šuplje cijevi.
  • Eksperimenti su pokazali da Baigong cijevi sadrže organsku biljnu tvar.

Teorija prirodnog odljeva

Još jedno objašnjenje sugerira da su cijevi nastale kao prirodni odljev. Prema ovoj teoriji, pukotine u pješčenjaku ostavljene pomakom Tibetske visoravni ispunjene su sedimentima bogatim željezom tijekom poplava u tom području. U svakom slučaju, niti jedan od ovih procesa ne zahtijeva intervenciju vanzemaljaca ili cijevi za odlaganje njihovih vanzemaljskih ostataka.

Zaključak: Što možemo naučiti iz Baigong cijevi?

Baigong cijevi predstavljaju fascinantnu mješavinu znanosti i misterije. Dok teorije zavjere mogu privući mnoge entuzijaste, znanstvena istraživanja pružaju uvide koji zasigurno zadivljuju. Elementi poput željeznog oksida i fosiliziranih drveća pokazuju prirodne procese koji su oblikovali ove neobične strukture. Bez obzira na njihovo podrijetlo, Baigong cijevi ostaju intrigantna destinacija za istraživače i znatiželjnike širom svijeta.

Total
0
Shares
Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Previous Post

Novi koronavirus HKU5-CoV-2 u šišmišima može inficirati ljudske stanice baš kao COVID-19

Next Post

Lijek za ponovno rastovanje zuba bit će testiran na ljudima po prvi put

Related Posts