PayPal želi dijeliti vaše podatke – osim ako ne učinite ovo

PayPal Mijenja Pravila Privatnosti: Što Trebate Znati

U današnjem digitalnom dobu, zaštita privatnosti je postala ključna tema. Nažalost, još jedan tjedan donosi vijest o tome kako online usluge pokušavaju neprimjetno promijeniti svoje prakse prikupljanja i dijeljenja podataka. U ovom članku ćemo istražiti najnovije promjene pravila privatnosti PayPala i kako se možete zaštititi.

Što Se Promijenilo?

Prema ažuriranoj stranici pravila PayPala, koja je objavljena 23. rujna za korisnike u SAD-u, usluga će početi dijeliti vaše podatke s trećim stranama kako bi “poboljšala vaše iskustvo kupovine i učinila ga personaliziranim.” Ova nova politika će se početi primjenjivati od lipnja 2025. godine, a PayPal će prikupljati podatke već od 27. studenog 2024. godine. Korisnici su izgleda automatski uključeni (vidi sliku ispod), što može predstavljati problem prema nekim propisima o privatnosti poput GDPR-a.

Što To Znači za Vas?

Kao što se nedavno dogodilo i s LinkedInom, koji je započeo automatsko prikupljanje korisničkih podataka, PayPal se pridružuje tom trendu. Ove promjene neće jednako vrijediti za sve korisnike jer se pravila razlikuju s obzirom na jurisdikciju. Na primjer, u Ujedinjenom Kraljevstvu nova pravila o dijeljenju podataka bit će na snazi od 10. listopada 2024. godine.

  • Provjerite svoje postavke privatnosti što je prije moguće kako biste ponišili automatsko uključivanje.
  • U SAD-u, idite na Postavke > Podaci i privatnost > Upravljanje dijeljenim informacijama > Personalizirana kupovina kako biste se odjavili.
  • U Ujedinjenom Kraljevstvu, potražite karticu Marketing temeljen na interesima pod Postavke > Podaci i privatnost.

Kako Se Odjaviti?

Bez obzira gdje se nalazite, važno je znati da bez obzira na to kako se zovu nove opcije dijeljenja podataka, trebate ih pretražiti i isključiti. Na primjer, ako ste korisnik PayPala u SAD-u, eventualno ćete vidjeti opciju uključenu prema zadanim postavkama. Da biste se odjavili, samo isključite prekidač s desne strane.

Što Kažu Stručnjaci?

Rachel Tobac, etička hakerica i izvršna direktorica SocialProof Security, komentirala je nedavne promjene: “Ne bismo trebali prolaziti kroz mnoštvo koraka kako bismo poništili odluku koju je tvrtka donijela u naše ime.” Ovo je poziv na akciju, a svi bismo trebali biti oprezni i zahtijevati od kompanija da nam dozvole da sami biramo hoćemo li se uključiti ili ne.

Zaključak

U svijetu u kojem se podaci sve više koriste, ključno je biti informiran i proaktivan kada je riječ o privatnosti. Redovito provjeravajte svoje postavke i budite svjesni promjena politika na platformama koje koristite. PayPal, iako nije jedini, sada se suočava s kritikama zbog svoje nove prakse. Slijedite ove korake kako biste zaštitili svoje podatke i osigurajte da imate kontrolu nad svojim informacijama.

Total
0
Shares
Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Previous Post

AWS predstavlja nove, domaće, 192-jezgrene Graviton4 CPU-e koji podržavaju do 3TB RAM-a dok se postupno uzima Intelovu i AMD-ovu prednost u memoriji

Next Post

Trumpova kampanja sada tvrdi da se može pohvaliti ‘neprobojnom’ tehnologijom

Related Posts