Kineske tehnološke tvrtke žele ući na američko tržište unatoč trgovinskom ratu i carinama

Analiza IPO-a Kineskih Tvrtki u Sjedinjenim Državama usred Trgovinskih Napetosti

Unatoč velikim tržišnim nesigurnostima izazvanim napetostima između Sjedinjenih Država i Kine, nekoliko kineskih kompanija razmatra mogućnost izlaska na IPO u SAD-u. Ove tenzije, koje su dovele do agresivnog trgovinskog rata potaknutog carinama, nikako ne olakšavaju situaciju za tvrtke koje planiraju širom otvoriti vrata američkom tržištu.

Trenutne opcije kineskih startupa

Prema izvještajima South China Morning Post, manji broj kineskih startupa trenutno istražuje mogućnosti za širenje na američko tržište. Unatoč tome, nijedna konačna odluka još nije donesena, što znači da bi se ti planovi mogli u svakom trenutku promijeniti. Među tvrtkama koje razmatraju ovu opciju je i Walnut Coding, poduzeće koje teži prikupiti oko 100 milijuna dolara.

O Walnut Coding-u

Osnovana 2017. godine, Walnut Coding opisuje se kao “lider u obrazovanju kodiranja u Kini”, nudeći tečajeve iz programskih jezika kao što su Scratch, Python i C++. Do veljače 2024. godine, ova kompanija je imala 7.2 milijuna plaćenih korisnika, što ukazuje na značajan uspjeh u obrazovnoj industriji.

Ostale tvrtke koje istražuju IPO mogućnosti

  • Shenzhen Cloudsky Technologies – pružatelj računalne infrastrukture
  • Zaihui i Zhonghe Group – poznate po svojim softverskim uslugama

Prema informacijama neimenovanih izvora, i ove kompanije također razmatraju prikupljanje oko 100 milijuna dolara. Međutim, eksploracije ovih tvrtki mogle bi stati zbog razvoja trgovinskog rata.

Trgovinske mjere i carine

Pomoćnik državnog tajnika, Scott Bessent, izjavio je da je delisting nekih kineskih tvrtki trenutno “na stolu” (preko Bloomberg-a). Glasnogovornik Walnut Coding-a već je odbio komentirati, čime je ukazao na nesigurnost trenutnih rasprava.

S obzirom na širi kontekst, Sjedinjene Države su uvele trocifrene carine na određene kineske proizvode. Kina se odlučila uzvratiti obećanjem da će poduzeti kontra mjere protiv bilo kakvog “partijskog dogovora na račun interesa Kine”. Bivši predsjednik Trump izjavio je da je više od 70 nacija već kontaktiralo radi započinjanja pregovora.

Žestoka reakcija Kine na SAD uključuje 125% porez na proizvode iz Sjedinjenih Država, uz obećanje da će se “boriti do kraja” u bitci koja bi mogla potrajati dulje nego što se ranije predviđalo.

Zaključak

S obzirom na trenutačnu nesigurnost na tržištu, kineske tvrtke koje razmatraju IPO u SAD-u suočavaju se s velikim izazovima. Napetosti između dviju supersila istovremeno stvaraju prilike i prijetnje, dok se razvoj događaja nastavlja pratiti s velikim zanimanjem. Ova situacija ostavlja otvorena pitanja o budućnosti poslovanja i ulaganja, koja će se možda morati prilagođavati novim ekonomskim uvjetima.

Total
0
Shares
Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Previous Post

Hiperrealističke lutke i lažni KFC: Obišao sam bizarni kineski objekat gdje OnePlus testira kamere svojih telefona

Next Post

Rotacija Zemlje se više ljulja nego što se očekivalo i sada znamo zašto

Related Posts