Kako Provjeriti Da Li Je Ogledalo Dvosmjerno?
Jeste li ikada ušli u hotelsku sobu s osjećajem nepovjerenja, poput paranoidnog Panny ili nervoznog Nevilla? Razmišljali ste o ogledalu, sjetili se svih onih filmova s dvosmjernim ogledalima i pitali se kako možete provjeriti što se zapravo odražava? Postoji nekoliko trikova koji vam mogu pomoći! Prvo dvosmjerno ogledalo patentirano je u SAD-u 1903. godine i to su paneli koji s jedne strane izgledaju kao ogledala, dok su s druge strane prozirna stakla. Sjetite se svih onih kriminalističkih serija, posebno scena ispitivanja. Ovi paneli nazivaju se dvosmjernim ili jednosmjernim ogledalima, polusrebrnim ogledalima ili jednosmjernim staklom. Međutim, najbolji naziv je vjerojatno prozirno ogledalo.
Što Je Prozirno Ogledalo?
Prozirna ogledala su proizvodi od laminiranog stakla koja su prekrivena tankim slojem metala. To rezultira reflektirajućom površinom koja odbija dio svjetlosti. Možete napraviti vrlo jednostavan test tako da stavite svoj nokat protiv reflektirajuće površine. Ako postoji razmak između vašeg nokta i slike nokta, čestitamo! To je pravo ogledalo. No, ako vaš nokat izravno dodiruje sliku nokta, postoji mogućnost da je to dvosmjerno ogledalo.
Kako Provjeriti Što Imate?
Ovaj test funkcionira zbog mjesta gdje se reflektirajući dio ogledala nalazi. U prozirnom ogledalu reflektirajući dio se često nalazi odmah na površini; dok u pravom ogledalu obično postoji sloj prozirnog stakla koji štiti reflektirajući dio. Iako postoji mogućnost da reflektirajući dio bude postavljen prvi, to su obično skupa ogledala koja nećete često sretnuti u hotelima. Ova metoda može imati svoje nedostatke, jer neiskusni promatrač može zamijeniti obična ogledala za prozirna.
- Razni faktori mogu utjecati na preciznost testa, poput kuta ili veličine ogledala, vrste objekta i osvjetljenja.
- Prozirna ogledla najčešće nisu postavljena na zid, već su ugrađena u njega.
- Ako postoji zid iza ogledala, vjerojatno je to obična refleksija.
Osvjetljenje i Zvuk
Kada provjeravate osvjetljenje, odredite da li je osvjetljenje koje koriste skriveni promatrači tamnije od osvjetljenja osobe ispred ogledala. Ako pritisnete lice na ogledalo i sklopite ruke oko očiju (blokirate svjetlost iz prostorije), ponekad možete vidjeti kroz prozirno ogledalo. Potapanje prstima može također dati naznaku; iza običnih ogledala obično postoji pozadina koja stvara tupi zvuk, dok prozirna ogledala proizvode prazniji zvuk.
Zaključak
Ogledala su zanimljivi objekti koji često zbunjuju ljude. Mnogi se pitaju kako ogledalo može “vidjeti” objekt skriven ispod papira. Na sreću, snimili smo video koji objašnjava to pitanje. Također, ljudi su zbunjeni kad saznaju da ogledala uistinu ne preokreću slike lijevo-desno. I za to smo pripremili video. S ovim trikovima, nadamo se da ćete se osjećati malo manje paranoidno sljedeći put kad uđete u hotel!