Lažni e-poruke o povredi podataka Ledger korištene za prevaru žrtava da otkriju fraze za oporavak

Prijetnje Kriminalaca: Kako Prepoznati Phishing Napade na Kriptovalute

Uvod

U današnje digitalno doba, sigurnost naših kriptovaluta je izuzetno važna. Nažalost, kriminalci su pronašli novi način kako da kradu kriptovalute putem phishing napada. U ovom članku istražit ćemo kako se ovi napadi odvijaju, kako prepoznati lažne poruke i zaštititi svoje digitalno blago.

Kako Funkcionira Phishing Napad

Kriminalci se sve više koriste strategijama koje im omogućuju da se pretvaraju da su legitimne tvrtke, poput poznate tvrtke za hardverske novčanike, Ledger. Žrtve često primaju e-mailove koji izgledaju kao da dolaze iz Ledgera. U tim e-mailovima se tvrdi da je njihova “seed phrase” (poznata i kao fraza za oporavak) ugrožena.

Upozorenje za Korisnike

Žrtve su pozvane da “provjere sigurnost” svoje fraze za oporavak putem “sigurnog alata za verifikaciju”. Ovi e-mailovi često sadrže gumb “Potvrdi moju frazu za oporavak”, koji vodi do web stranice pod domenom “ledger-recovery[.]info”. Na toj stranici korisnici su pozvani da unesu svoje podatke, a te informacije se zatim pohranjuju na serveru za daljnju upotrebu od strane napadača.

Što je Fraza za Oporavak?

Fraza za oporavak koristi se za učitavanje sadržaja kripto novčanika na novom uređaju ili softverskom novčaniku. Obično se sastoji od 12 ili 24 nasumične riječi. Tko god ima pristup ovoj frazi, ima i pristup sredstvima, stoga je od iznimne važnosti da ova informacija ostane offline i ne dijeli se s nikim.

Kako Prepoznati Lažne E-mailove

Zbog napredne generativne umjetne inteligencije, phishing e-mailovi više ne sadrže lošu gramatiku ili nespretne formulacije. No, i dalje postoje znakovi koji otkrivaju prevaru. U ovom slučaju, e-mail je poslan s platforme za marketing e-pošte SendGrid, što bi trebala biti crvena zastava. Osim toga, poveznica preusmjerava korisnike na Amazon AWS.

Kako se Zaštititi

– **Nikada ne dijelite svoju frazu za oporavak.**
– **Provjerite e-mail adrese i poveznice prije nego što unesete podatke.**
– **Informirajte se o sigurnosnim praktikama vezanim uz kriptovalute.**

Zaključak

U današnjem digitalno povezanom svijetu, zaštita kriptovaluta postaje sve izazovnija. Phishing napadi su postali sofisticirani, no poznavanjem njihovih strategija možemo se učinkovito obraniti. Ostanite pažljivi, informirajte se i zaštitite svoje digitalno bogatstvo jer, jednom kada su sredstva izgubljena, teško je povratiti ih.

Total
0
Shares
Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Previous Post

U što se svemir širi ako je već beskrajan?

Next Post

Ljudi se pitaju što je zapravo teorija zavjere o šljokicama

Related Posts